המוזיאון היהודי בסלוניקי


המוזיאון היהודי - Jewish History Museum
בעמודה הנמצאת באתר זה, הנקראת "יהדות סלוניקי" ... ציינו כי בעבר הייתה בעיר סלוניקי ביוון, קהילה יהודית גדולה מאוד, ענפה ומפוארת ביותר, אך בזמן השואה רוב התושבים הוגלו למחנות ההשמדה אושוויץ ולא שרדו. כיום חיים וגרים בעיר סלוניקי פחות מאלף תושבים יהודים. 
בתמונה : דלת הכניסה למוזיאון היהודי בסלוניקי,  מוזיאון קטן זה בסלוניקי, שוכן בביניין מרשים ויפה ששרד את השריפה שזרעה הרס רב בעיר סלוניקי בשנת 1917 שכונתה "השריפה הגדולה". ביניין המוזיאון שופץ בשנת 1977, השנה בה נבחרה סלוניקי כבירת התרבות של אירופה.  המוזיאון היהודי בא לספר על חייה של הקהילה בתקופה הפורחת שלה והוא נחשב לאחד המוזיאונים המעניינים ביותר של קהילות יהודי אירופה. 

בתמונה: תערוכת הקבע המוצגת במוזיאון היהודי בסלוניקי נוסיף ונציין כי במוזיאון היהודי בסלוניקי נמצאת פינה מיוחדת לזיכרו של הקולונל מרדכי פריזיס ז"ל הגיבור היהודי של יוון, בפינה זאת מוצגים גם מדיו המקוריים של הקולונל. 


בתמונה: מדיו האורגינליים והמקוריים של יליד העיר חאלקידה ביוון , הקולונל מרדכי פריזיס ז"ל ,
גיבורה הלאומי יהודי של צבא יוון , מוצגים במוזיאון בתערוכת הקבע .

בתמונה: תערוכת הקבע המוצגת במוזיאון היהודי בסלוניקי 

בתמונה: חברי הפרוייקט "מחיפה לסלוניקי 2011" מבקרים ומקבלים
תידרוך  במוזיאון היהודי בסלוניקי
המוזיאון היהודי בא לספר על חייה של הקהילה האדירה בתקופה הפורחת שלה והוא נחשב לאחד המוזיאונים המעניינים ביותר של קהילות יהודי אירופה, ביקור וסיור במוזיאון היהודי בסלוניקי מומלץ ביותר, ולכל יהודי ויהודי המבקר בעיר סלוניקי ביוון - הוא ביקור חובה, שאסור לפספס אותו. 

לכניסה לאתר האינטרנט של המוזיאון היהודי בסלוניקי, ליחצו על התמונה העליונה !

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה